Skontaktuj się z nami
Owen Su

Numer telefonu : 15099910930

WhatsApp : +8615099910930

Osram opracuje Automotive LED z 25 600 pikselami w jednym układzie do pojazdów nowej generacji

September 25, 2019

Kilku producentów LED w branży skoncentrowało się na aplikacjach motoryzacyjnych ukierunkowanych na postęp w rozwoju pojazdów samochodowych i elektrycznych. Niemiecka firma high-tech Osram, jako jeden z wiodących producentów samochodowych diod LED, ogłosiła, że ​​rozpoczyna nowy rozdział w rozwiązaniach wielopikselowych do reflektorów samochodowych.

Osram przedstawił pomysł na pierwszą hybrydową diodę LED „Eviyos” dwa lata temu i rozwija drugą generację Eviyos z 25600 pikseli na jednym chipie LED o rozstawie pikseli 40 µm. Według Osrama pikselami na chipie LED można sterować indywidualnie, dzięki czemu reflektory mogą nie tylko oświetlać drogę, ale także wyświetlać sygnały lub symbole innym użytkownikom drogi w celu uzyskania bardziej inteligentnych funkcji.

W przypadku indywidualnie kontrolowanych pikseli tylko te, które są potrzebne, są podświetlane w konkretnej sytuacji. Oznacza to, że zużywana jest tylko niezbędna energia, co jest kluczowym punktem dla pojazdów elektrycznych. Ponadto, o powierzchni 40 mm², druga generacja Eviyos otwiera drzwi do nowych obszarów zastosowań poza klasycznym oświetleniem. W zależności od zastosowania klienci będą mogli łączyć ze sobą kilka Eviyos lub inne konwencjonalne diody LED.

Osram planuje wprowadzić pierwszą generację hybrydowej diody LED Eviyos z 102424 indywidualnie sterowanymi pikselami na początku 2020 r. Wprowadzenie na rynek drugiej generacji Eviyos planowane jest na 2023 r.