Skontaktuj się z nami
Owen Su

Numer telefonu : 15099910930

WhatsApp : +8615099910930

Nichia współpracuje z Infineon przy tworzeniu świateł samochodowych Micro LED z adaptacyjnymi światłami drogowymi

September 25, 2019

Dzięki diodom LED Nichia i sterownikowi IC firmy Infineon zaawansowane samochodowe przednie światło z Micro LED umożliwia bezpieczniejszą jazdę i innowacyjne zastosowania. Obie firmy ogłosiły, że rozpoczęły prace nad silnikiem światła wysokiej rozdzielczości (HD) z ponad 16 000 mikro diod LED do zastosowań w świetle przednim.

Według Nichii, światło matrycowe oparte na mikro diodach LED będzie miało rozdzielczość około 180 razy wyższą w porównaniu z obecnym rozwiązaniem światła przedniego, torując drogę do poprawy bezpieczeństwa. Na przykład światło HD może służyć do ostrzegania kierowcy o zagrożeniach poprzez wyróżnianie ludzi lub przedmiotów na poboczu drogi. Może wyświetlać znaki na drodze, aby pomóc kierowcy nawigować po trasie, gdy drogi nie są wystarczająco czyste.


Infineon twierdził, że jego układ może indywidualnie kontrolować i diagnozować wszystkie 16 000 mikro diod LED zastosowanych w świetle. Ponadto nowe rozwiązanie znacznie zwiększy efektywność energetyczną, ponieważ umożliwia włączenie każdej diody LED tylko wtedy, gdy jest potrzebna przy różnych wzorach światła. Obecne rozwiązania mikroluster włączają wszystkie diody LED i odbijają nadmiar światła.

Rozpoczęcie produkcji nowego silnika lekkiego HD jest planowane na 2023 r. Jako część samochodowego portfolio LED i laserów Nichia.