Skontaktuj się z nami
Owen Su

Numer telefonu : 15099910930

WhatsApp : +8615099910930

Debiuty Cree Lighting Sunlight Mimicking Lighting Solution; Diody LED SunLike firmy Seoul Semiconductor przystosowane do oświetlenia w akwarium

November 1, 2019

Postępy w technologii LED doprowadziły do ​​stworzenia świateł podobnych do naturalnych, które mogą pomóc poprawić samopoczucie nie tylko ludziom, ale także innym stworzeniom. Kilka badań sugerowało, że nastrój, dobre samopoczucie, produktywność i funkcje poznawcze mogą skorzystać na oświetleniu śledzącym słoneczny dzień. Dlatego firmy z branży LED i oświetlenia na całym świecie wypuszczają zaawansowane produkty w celu poprawy zdrowia.

Firma Cree Lighting ogłosiła dostępność swojej klasy oświetlenia dynamicznego Cadiant ™ Dynamic Experience. Firma wprowadziła Cadiant ™ Dynamic Skylight, rozwiązanie doświetlające światło dzienne, które odtwarza doświadczenie przebywania pod naturalnym niebem.

Cadiant ™ Dynamic Lighting Experience wykorzystuje technologię sterowania oświetleniem i zmiany kolorów, oddzielając panele słoneczne od nieba, tworząc łuk od wschodu do zachodu słońca. Górny panel LED reprezentuje niebo i może zmieniać się od skrajnego niebieskiego w pogodny dzień do szarego niebieskiego w pochmurne warunki. Wewnętrzne panele boczne LED przesuwają się między ciepłymi a chłodnymi temperaturami kolorów, naśladując naturalny ruch słońca od świtu do zmierzchu.

Tymczasem Seoul Semiconductor ogłosił, że WALTRON, specjaliści od systemów oświetlenia LED do akwariów i terrariów z siedzibą w Niemczech, zastosował diody LED SunLike z serii Seoul Semiconductor o naturalnym spektrum światła do daytime® Pendix, rozwiązania oświetleniowe do akwariów firmy WALTRON.

(Zdjęcie: Seoul Semiconductor / WALTRON)

Dzienny dodatek jest matrycowym modułem LED o 9 różnych temperaturach barwowych i oferuje spersonalizowane oświetlenie spektralne, które ściśle dopasowuje się do spektrum naturalnego światła słonecznego włączanego przez diody LED serii SunLike. W module można łączyć różne kolory światła, takie jak biały, niebieski i czerwony, aby zapewnić optymalne rozwiązanie oświetleniowe zarówno do akwariów morskich, jak i akwariów słodkowodnych.

Światło słoneczne zawsze odgrywało ważną rolę w rozwoju roślin w przyrodzie. Diody LED z naturalnego spektrum SunLike są podobne do światła słonecznego, które emituje równomierną ilość energii na wszystkich długościach fal, w tym podczerwień i ultrafiolet jako optymalne źródło światła dla wzrostu roślin. Technologia obniża szczyty światła czerwonego, zielonego i niebieskiego, aby były bardziej podobne do krzywej widmowej światła słonecznego, aby zapewnić lepszą formułę wzrostu niż to, co jest powszechne w konwencjonalnych diodach LED. Według Seulu powoduje to bardziej naturalne i zdrowe środowisko dla ryb, roślin i koralowców, jednocześnie zmniejszając wzrost glonów na szkle.